Кузманов отпадна след 3 часа и половина битка

05-05-2021 15:54 | Tennis24.bg

Димитър Кузманов отпадна драматично във втория кръг на Чалънджър турнира в Биела (Италия) с награден фонд от 44,820 евро.
Мико отстъпи с 1:6, 7:5, 6:7(0) на №7 в схемата и №150 в света Хуан Пабло Варилас от Перу. Срещата продължи 3 часа и 29 минути и премина през много обрати.

Кузманов влезе в основната схема като „щастлив губещ" от квалификациите, а в първия кръг победи с 6:3, 1:6, 6:3 №175 в световната ранглиста Лоренцо Джустино от Италия.

Мико започна лошо срещата и загуби първите пет гейма. Той успя да направи пробив за 1:5, но загуби сета с 1:6. Втората част отново не започна добре за Кузманов. Той изостана с 1:3, но със серия от три поредни печеливши гейма обърна резултата до 4:3. Виралас проби за 4:4, а след това с гейм на собствен сервис успя да поведе. При 5:5 Кузманов постигна нов пробив и след това на собствен сервис с гейм на 30 изравни резултата в сетовете.

В третата решителна част Мико имаше преднина от 3:1 и 4:2. Варилас успя да изравни на 4:4, но Кузманов постигна нов брейк и при 5:4 сервира за спечелване на мача. За съжаление Варилас отговори с рибрейк за 5:5, а след това затвърди за 5:6. Мико взе сервис гейма и вкара мача в решителен тайбрек. В него Кузманов отстъпи с 0:7 точки.