Рубльов пребори Мъри в два сета

04-03-2021 09:17 | Tennis24.bg

Поставеният под номер 4 Андрей Рубльов се класира за трети път в кариерата си за четвъртфиналите на турнира в зала от сериите АТП 500 в Ротердам с награден фонд 980 хиляди долара. Рубльов победи двукратния олимпийски шампион Анди Мъри със 7:5, 6:2 за 96 минути.

23-годишният руснак направи пробив в 11-ия гейм по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част още два пъти взе подаването на Мъри, който участва с "уайлд кард".

Рубльов записа 24 печеливши удара и само 12 непредизвикани грешки срещу бившия номер 1 в света. Той достигна до четвъртфиналите в турнира и през 2018 и 2020 година.

"Беше наистина труден мач. Имахме доста големи разигравания. Срещу Анди не мога да избързвам, да играя обичайния си стил. Трябва да бъда по-спокоен, да променям ударите си и да изчакам момента, защото Анди има страхотна защита", коментира Рубльов.

Друг руснак Карен Хачанов също се класира за четвъртфиналите след успех над Камерън Нори (Великобритания) с 6:2, 6:2 за 76 минути. Следващият съперник на Хачанов ще бъде победителя от мача между Хуберт Хуркач (Полша) и номер 2 в схемата Стефанос Циципас (Гърция).

Японецът Кей Нишикори елиминира Алекс де Минор (Австралия) с 6:3, 2:6, 7:5 за 2:16 часа и също достигна до четвъртфиналите. В мач от първи кръг Алехандро Давидович Фокина (Испания) надделя над сънародника си и пети поставен Роберто Баутиста Агут с 6:2, 7:6(3) за 85 минути.