Аржентинка спря серията на Каратанчева

25-02-2021 14:50 | Tennis24.bg

Лиа Каратанчева отпадна във втория кръг на турнира на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара, след като отстъпи на аржентинката Виктория Бозио с 6:3, 2:6, 2:6.

Така българката, която започна от квалификациите, спечели 1 точка за ранглистата на WTA. Каратанчева взе първия сет с пробиви във втория, четвъртия и осмия гейм, а след това спечели подаването на Бозио за 2:1 във втория сет. Поставената под номер 8 аржентинка обаче направи пълен обрат. Тя спечели следващите пет гейма за 6:2 и повтори резултата в третия сет. Бозио сложи край на мача с осмия си пробив след два часа и 34 минути.

Преди този мач Каратанчева записа три победи в квалификациите и една в остовната схема.

17-годишната Каратанчева е 1262-а в света, докато 26-годишната Бозио заема 446-а позиция.