Медведев се провали срещу Жил Симон

21-02-2020 22:24 | Николай Драганов

Звездата на миналия сезон Данийл Медведев допусна ново разочароващо поражение през настоящата кампания. Световният №5 отстъпи категорично на Жил Симон на четвъртфиналите на турнира в Марислия, в отделните части 4:6, 0:6.

Преди седмица Медведев отпадна в първи кръг на турнира в Ротердам, а в Мелбърн достигна до четвърти кръг. Преди това той се представи силно на ATP Cup, където записа четири победи, преди да загуби от Новак Джокович на полуфиналите.

Мачът срещу Симон продължи едва 67 минути, а руснакът допусна обрат в първата част, след като поведе с ранен пробив, но Симон го върна за 3:3. При 5:4 в своя полза, французинът проби отново с цената на втория сет.

Втората част протече изцяло под диктовката на Жил Симон - три пробива и само една загубена точка от начален удар.

58-мия в света Симон постига трета победа от три мача срещу Медведев и се очертава като един от най-неудобните му съперници, като успя да го победи дори през миналата година на тревата в Куинс, както и през 2017-та година в Лион.

На полуфиналите Симон ще играе срещу победителя от мача между Егор Герасимов и Феликс Оже-Алиасим.