Безгрешен Джокович прелетя покрай японец

24-01-2020 08:55 | Николай Драганов

Седемкратният шампион от Откритото първенство на Австралия Новак Джокович се класира с лекота за четвърти кръг в тазгодишното издание на турнира. Сърбинът надигра Йошихито Нишиока от Япония след 6:3, 6:2, 6:2 само за 85 минути игра.

Ноле си осигури двубой срещу Диего Шварцман от Аржентина, който по-рано отстрани неговия сънародник Душан Лайович след 6:2, 6:3, 7:6(7).

Световният №2 показа феноменална игра от начален удар в първите два сета - в първата част той загуби само една точка при втори сервис, а във втората - нито една. Нишиока успя да вземе малко повече точки при сервис на Джокович чак в края на мача и при резултат 2:5 за сърбина, когато той допусна брейкбол, но го спаси и затвори срещата.

Общо Джокович спечели 93% от точките при първи сервис - 43от 46 и 69% от тези при втори сервис - 11 от 16. Две от загубените точки от начален удар пък бяха от двойни грешки на сърбина.

Той успя да вкара и 15 аса от първи сервис, както и два от втори и наниза общо 40 уинъра срещу 15 на сметката на Нишиока.