Циципас без проблеми на старта

20-01-2020 12:06 | Николай Драганов

Стефанос Циципас постигна категорична победа с 6:0, 6:2, 6:3 над Салваторе Карузо в първия си мач на Australian Open 2020.

Гръцкият тенисист напълно владееше двубоя през цялото време, не даде дори точка за пробив на съперника и го затвори след 1 час и 43 минути.

Световният №6 спечели забележителните 92% от точките при вкарван първи сервис, проби в 6 от 13 възможности и отново получи гореща подкрепа от многото гръцки фенове по трибуните.

Във втори кръг Циципас ще се изправи срещу победителя от мача между ветерана Филип Колшрайбер и Маркос Жирон от САЩ.

Стефанос има да защитава 720 точки от миналата година в Мелбърн, тъй като именно тогава направи първия си голям пробив, достигайки до полуфинал срещу Рафаел Надал, като преди това победи Роджър Федерер в четвърти кръг.