Перфектен Джокович на старта в Шанхай

09-10-2019 14:59 | Николай Драганов

Водачът в схемата на турнира в Шанхай и №1 в света Новак Джокович започна защитата на трофея си с отлична победа над младия канадски талант Денис Шаповалов.

Сърбинът се наложи с 6:3, 6:3 в двубой от втори кръг, продължил около 70 минути. Това беше трети успех от три мача за Ноле срещу Шаповалов, като и трите двубоя бяха през този сезон.

Един пробив в осмия гейм реши първия сет в полза на Ноле. Същевременно сърбинът беше брутален от начален удар, като за цялата част загуби само една точка при свой сервис и спечели четири подавания на 0.

Втората част беше малко по-оспорвана, поне до първия пробив, дошъл в петия гейм. При 5:3 за Джокович, той реализира още един пробив, с което затвори мача.

Джокович пристигна в Шанхай като актуален носител на трофея през миналата година, водач в световната ранглиста и шампион от турнира в Токио, завършил през уикенда.

В трети кръг Ноле ще се изправи срещу победителя от двубоя между Люка Пуй и Джон Иснър.