Времетраене [мин]: 92
Коментар на срещата

начало на мача: 17:23 часа:

(сервис за Григор Димитров):

0:1 Ужасно начало на срещата. След гейм, продължил близо 8 минути, в които Димитров допусна 2 двойни и още няколко непредизвикани грешки, Матео Беретини успя да пробие българина и да открие резултата в мача.

0:2 Гейм на 0 за Беретини, който затвърди пробива си изключително бързо.

1:2 Димитров се измъкна от ада. Българинът изоставаше с 30:40 и беше на точка от това да пада с 0:3 гейма, но успя да се мобилизира в най-важния момент и измъкна подаването си, като по този начин откри сметката си в двубоя.

2:2 Григор Димитров връща пробива! Българинът поведе с 40:0, Беретини взе следващите две точки, но при третата допусна грешка и геймът отиде на сметката на българина.

3:2 Димитров започна гейма с двойна грешка, негова 4-а от началото на двубоя, но след това успя да вземе надмощие и да спечели трети последователен гейм на сметката си, като по този начин излиза напред за първи път от началото на двубоя.

3:3 Гейм на 15 за Беретини, с който той спира серията на Григор Димитров и изравнява резултата в сет номер едно.

4:3 Гейм на 15 за Димитров, който се оттегля за почивка при крехък аванс в резултата. След паузата Беретини ще сервира.

4:4 Григор Димитров има за какво да съжалява, тъй като пропусна 4 точки за пробив, 3 от които последователни (0:40). Италианецът обаче успя да взе подаването си и да изравни резултата в сета.

5:4 Гейм за Димитров.

5:5 Григор Димитров имаше сетбол (30:40), но не успя да го реализира и сетът продължава.

6:5 Димитров взима подаването си на 30 и след последната пауза в сета Беретини ще сервира за оставане в първата част и вкарване на играта в тайбрек.

7:5 Гейм и първи сет за Григор Димитров. Мега драма в последния гейм, Димитров поведе с 40:0, но пропусна и трите сетбола. Стогна се до нов такъв, а в този момент Беретини помогна с двойна грешка. Край на първата част.

0:1 Подобно на първата част, втората започва с пробив на сметката на Матео Беретини.

1:1 С много хитра игра, Димитров успя веднага да върне пробива и да изравни резултата в сета.

2:1 Димитров взе подаването си и излиза напред в резултаат във втория сет.

2:2 Димитров пропусна поредица възможности за пробив и в крайна сметка геймът отиде на сметката на Беретини.

3:2 Бърз гейм на 15 на сметката на Григор Димитров.

3:3 Беретини изравнява резултата, интригата се запазва.

4:3 Най-бързия сервис-гейм за Димитров от началото на срещата. Българинът взе подаването си на нула и се доближава на два гейма от успех в мача.

4:4 Гейм на 30 за Беретини.

5:4 Много равностоен гейм, който завършва в полза на Димитров. След паузата Беретини ще сервира за оставане в мача.

6:4 ПРОБИВ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ, КОЙТО СИ ОСИГУРЯВА И УСПЕХА В МАЧА.