Джокович иска „ястребово око” и във футбола

27-02-2012 11:28 | Станко Димов

Новак Джокович се обяви твърдо за навлизането на системата за видео повторения „ястребово око” и във футбола.

Световният №1 направи подобен коментар след съботното дерби на Италия между Милан и Ювентус (1:1), когато съдийската тройка не призна кристално чист гол на Милан.

В средата на първото полувреме,при резултат 1:0 за „росонерите”, топката премина на около половин метър зад голлинията на Юве, но реферите не видяха ситуацията и не зачетоха попадението.

Така, вместо да стане 2:0 за Милан, през второто полувреме Юве вкара гол и в крайна сметка си тръгна непобеден от „Сан Сиро”.

„Не можах да повярвам какво се случи. Топката беше на метър във вратата, но гол не беше отсъден. Не мога да разбера защо във футбола не използват технологиите за видео повторения. Невероятно е, защото това е най-популярният спорт в света”, изригна в Twitter световният №1, който е изявен фен на Милан.