Григор Димитров се отказа от Сидни заради преумора

07-01-2012 08:04 | Станко Димов

Григор Димитров прекрати участието си на квалификациите на турнира в Сидни. Рано тази сутрин, около 2:00 часа, Гришо излезе на корта и победи в 3 сета Юрген Зоп (Естония) – 6:1, 6:7, 6:2.

Нашето момче имаше леки проблеми със съперника само във втория сет, който впоследствие загуби с тайбрек.

За българина обаче време за почивка нямаше. Около 2 часа след този мач на Гришо му се наложи отново да излезе на корта, а негов съперник беше местният представител Адам Фийни (№1511 в ATP).

След само 3 изиграни гейма обаче Димитров реши да не рискува със здравето си и се предаде заради преумора.

Както е известно само няколко часа преди двата двубоя в Сидни, българинът записа две победи в Пърт в турнира Хопман къп. Така за по-малко от 24 часа на Гришо му се наложи да изиграе 4 двубоя, при това в два различни града в Австралия.