30-12-2011 13:55 | Николай Драгиев

Световният номер 1 Новак Джокович достигна финалния двубой на демонстративния турнир в Абу Даби. Той победи без никакви проблеми Роджър Федерер с 6:2, 6:1 в първия полуфинал за 44 минути.

Така Джокович очаква в утрешния финал победителя от втория полуфинал между Рафаел Надал и Давид Ферер, които играят от 15,00 часа.

В неравностойна битка Джокович показа по-добра игра, подходи агресивно и не бе затруднен от Федерер, който не изглеждаше съсредоточен на 100%.

Решителната крачка към спечелването на мача Джокович направи при 2:2 в първия сет, когато спечели 9 поредни гейма.

Независимо от резултатите в тези срещи, които са неофициални, всеки от топ 3 получава над 1 милион долара от щедрите местни организатори.

В началото на януари Федерер ще играе на ATP турнир в Доха, а Джокович ще видим чак на Australian Open.