Федерер загуби първи сет от Ниеминен в 12-ия им мач

02-11-2011 20:52 | Николай Драгиев

Роджър Федерер достигна четвъртфиналите на ATP 500 в Базел. Защитаващият титлата си от преди година Федерер победи с 6:1, 4:6, 6:3 Ярко Ниеминен (Финландия, №66) за 90 минути игра. Така в спор за полуфинал, в петък, Федерер може да играе с Анди Родик.

Историята на двубоите между Федерер и Ниеминен е повече от любопитна. Федерер водеше с 11:0 преди днешния мач. По-интересното е, че той никога не бе губил сет от финландеца. След 23 поредни спечелени сета, това най-после се случи днес, когато Ниеминен изравни резултата с 6:4 в своя полза.

До сензация не се стигна и Федерер спечели решителния трети сет с 6:3 на базата на един пробив в началото.

Така без да показва най-доброто от играта си до момента, Федерер продължава успешно напред в родния град.

Любопитен факт е, че Федерер направи 3 поредни двойни грешки в епизод от мача с Ниеминен.