Шиникова измъчи 61-ата в света

14-09-2011 11:21 | Николай Драгиев

Изабелла Шиникова приключи участието си на "Алианц Къп" 2011 след поражение с 1:6, 5:7 от поставената под номер 1 в основната схема Юхана Ларшон (№61).

Шиникова, която се намира на 420-о място в света, изигра нервно първия сет и направи твърде много грешки срещу опитната шведка. Логично българката отстъпи с 1:6 гейма.

Във втория сет обаче Изабелла бе близо до пълен обрат срещу Ларшон. Шведката поведе с 5:2, но Шиникова успя да изравни до 5:5 като спаси и два мачбола. Тя впечатли с някои отлични изпълнения и от форхенд, и от бекхенд.

При този резултат Шиникова пропусна отлична възможност да пробие и да сервира за сета. Вместо това Ларшон си спечели подаването за 6:5 и след това проби, за да си осигури победата.

За участието си 19-годишната Шиникова заслужи 24 точки за световната ранглиста, където е №420 в момента, както и 1520 долара от наградния фонд на турнира.

С отпадането на Шиникова българското участие на сингъл приключи.