Григор Димитров се разправи с Томи Хаас

27-07-2011 09:10 | Станко Димов

Григор Димитров започна с победа участието си на турнира Farmers Classic в Лос Анжелис. На старта българинът, който е поставен под №7 в схемата, се справи с 6:3, 6:2 с ветерана Томи Хаас след само 66 минути игра. Благодарение на успеха Димитров прекъсна серията си от две поредни загуби, които регистрира в последните седмици.

Мачът между Димитров и Хаас, който бе последен по програма на основния корт в Ел Ей, започна с множество пробиви, които белязаха първия сет. Двамата вкараха под 50% първи сервис и логично имаха доста проблеми в геймовете си.

След цели шест пробива печеливш се оказа Димитров, който бе малко по-концентриран от именития си съперник. Така нашето момче затвори първата част с 6:3.

Ключов за изхода на двубоя се оказа вторият гейм на втория сет. В него Димитров получи 3 точки за пробив, които пропиля. При четвъртия опит обаче бившият №2 в света Хаас прати топката в аут и допусна пасив 0:2.

От тук до края на мача за нашето момче бе детска игра да довърши започнатото. След 10-ина минути игра преднината на Гришо набъбна на 5:1, след което с пореден пробив бе затворен двубоят.

С успеха в първи кръг Димитров си гарантира 20 точки за ранглистата, както и близо $11 000 от наградния фонд. Във втори кръг българинът ще се изправи срещу представителя на домакините Алекс Богомолов Джуниър (№64), който на старта се справи в три сета с квалификант.

Турнирът в Лос Анжелис е от категорията ATP 250 и е с награден фонд $619 500. Шампион в последните два сезона е Сам Куери (САЩ).