Рубльов надви французин на път към четвъртфиналите в Дубай

28-02-2024 15:36 | Tennis24.bg

Андрей Рубльов за пети пореден път се класира за четвъртфиналите на АТР 500 турнира в Дубай, ОАЕ. Руснакът се наложи с 6:4, 6:4 над квалификанта от Франция Артюр Казо.

Рубльов, който е шампион в турнира от 2022 година, проби в откриващия гейм на мача и това му беше достатъчно да вземе първия сет. В следващия Казо допусна брейк за 3:4 и после загуби мача.

В целия двубой московчанинът не допусна нито една точка за пробив и записа общо 29 печеливши удари.

„Той сервираше много добре, понякога с 220 км/ч. Имах късмет да го пробия на старта. Това ми помогна да играя с по-голямо самочувствие и по-освободено и това беше един от важните моменти в мача“, разказа Рубльов пред сайта на АТР.

Следващият му съперник се определя в мача между Себастиан Корда от САЩ и нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп.

В друг мач от днес седмият поставен Александър Бублик надделя над Талон Грийкспор със 7:6(8), 7:6(2).