Себастиан Баес спечели трофея в Рио

26-02-2024 07:37 | Tennis24.bg

Себастиан Баес спечели най-ценната титла в кариерата си. Аржентинецът триумфира на Откритото първенство по тенис на Рио де Жанейро.

Баес сложи край на мечтаната серия на своя сънародник Мариано Навоне, който премина квалификациите, и дори победи шампиона от 2023 г. Камерън Нори, за да достигне до финала. В спора за трофея Баес се наложи с 6-2, 6-1.

"Невероятно, невероятно. Цяла седмица се чувствах толкова добре тук в Рио. Казах преди, чувството е като да играеш вкъщи, заради тълпата от хора. Сега вече искам повече", каза Баес, който получи трофея си от бившия номер 1 в света Густаво Куертен.

По-опитният Баес се оказа твърде силен опонент на червения корт. Той поведе с 4-0, преди Навоне да намери ритъма си в мача и да вземе гейм, но така и не успя да се противопостави на съперника си. Категоричната си победа 23-годишният Баес извоюва за час и 23 минути.