Зверев и Ципипас достигнаха до полуфиналите в Лос Кабос

23-02-2024 12:52 | Tennis24.bg

Водачът в схемата Александър Зверев (Германия) отрази всички 12 точки за пробив, които имаше австралиецът Танаси Кокинакис и го победи с 6:3, 6:4, за да се класира на полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Лос Кабос (Мексико) с награден фонд 915 245 долара.

Олимпийският шампион Зверев, който преследва първа индивидуална титла за годината, започна убедително и поведе с 5:2 преди да приключи първия сет при 6:3. Във втората част осъществи ключов пробив за 3:2 и стигна до крайния успех след 6:4 за общо час и 58 минути игра.

Съперник на германеца в спора за достигане до финала ще бъде осмият в схемата австралиец Джордан Томпсън, който отстрани на четвъртфиналите Алекс Мичълсън от САЩ след обрат с 0:6, 7:6(1), 7:5 след като бе загуби първите девет гейма и спаси три мачбола.

В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят гръцкият тенисист Стефанос Циципас и Каспер Рууд (Норвегия).