Шампионско завръщане на Алкарас в Буенос Айрес

16-02-2024 12:58 | Tennis24.bg

Защитаващият титлата си и водач в схемата Карлос Алкарас (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира на клей в Буенос Айрес (Аржентина) с награден фонд 728 185 долара.

Алкарас победи представителя на домакините Камило Уго Карабели с 6:2, 7:5 за час и 42 минути игра в първия си мач на клей за сезона.

„Започнах нервно пред публиката, която го подкрепяше, няма да лъжа“, заяви Карлос Алкарас. „Мисля, че това е нормално, но съм щастлив от първия си мач на клей от Откритото първенство на Франция насам“, добави Алкарас.

Следващият му противник ще бъде италианецът Андреа Вавасори, който се наложи над седмия в схемата сърбин Ласло Джере с 6:4, 7:5.

Вторият в схемата Камерън Нори (Великобритания), финалист от миналата година, отстъпи пред аржентинеца Федерико Кория с 2:6, 6:4, 3:6. Двубоят продължи два часа и 21 минути.