Григор Димитров отново се справи с Музети

30-10-2023 23:07 | Tennis24.bg

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира на твърди кортове в зала от сериите "Мастърс" 1000 във френската столица Париж с награден фонд 7.6 милиона евро.

Българинът постигна втора победа в рамките на седем дни срещу №22 в световната ранглиста Лоренцо Музети от Италия. Димитров се наложи с 6:2, 6:7(4), 6:3 след 2 часа и 20 минути игра. Предната седмица Гришо победи Музети с 6:3, 6:4 на старта на турнира във Виена.

Във втория кръг Димитров ще играе срещу Даниил Медведев (Русия), от когото загуби на същата фаза на турнира във Виена.

Димитров спечели пет поредни гейма от 1:2 до 6:2 в първия сет срещу Музети. Българинът проби за 2:1 във втория сет, а при 5:3 изпусна мачбол при сервис на Музети. След това Григор сервира за спечелване на мача, но допусна да бъде пробит. До края на сета нова пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него Музети поведе с 6:2 точки и от третата си възможност изравни сетовете.

Българинът започна великолепно третата част и поведе с 3:0. До края Димитров сервира много стабилно и затвори мача с 6:3.