Томова се класира за полуфиналите в Испания

27-10-2023 14:47 | Tennis24.bg

Виктория Томова се класира за полуфиналите на турнира на твърда настилка в Лес Франкесес дел Байес (Испания) с награден фонд 100 хиляди долара.

Петата поставена в схемата Томова елиминира 19-годишната квалификантка Ная Берекоешеа (Франция) с 6:2, 6:4. Срещата продължи 73 минути.

Първата ракета на България поведе с 4:1 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част Вики поведе с 3:0, след което загуби четири поредни гейма за 3:4. Все пак Томова не допусна изненада, направи два пробива и след серия от три поредни гейма затвори срещата с втория си мачбол.

С успеха Томова заработи 50 точки за световната ранглиста, в която заема 99-ата позиция, а следващата й съперничка ще бъде втората поставена и бивша 66-ата в света Магдалена Фрех (Полша). Двете са играли три пъти една срещу друга, а полякинята има две победи. За последно тя спечели срещу българката с 6:4, 6:4 в квалификациите на турнира в Лион (Франция) през 2021 година.