Гледай Димитров - Синер на живо в Tennis24.bg

02-10-2023 14:39 | Станко Димов

Четвъртфиналният двубо между Григор Димитров и световния номер 7 Яник Синер на турнира от сериите АТР 500 в Пекин ще започне не преди 16 ч. българско време днес. Мачът е последен в програмата за деня, е преди него от 14:30 е мачът на Карлос Алкарас с Каспер Рууд. Преди това най-добрият български тенисист постигна паметен обрат срещу Макензи Макдоналд от 2:6 и 1:5 за трисетова победа в първия кръг, а на осминафиналите преодоля световния номер 4 Холгер Руни с 6:3 и 7:5.

Срещу датчанина беше 34-тата победа на Димитров в кариерата срещу съперник от топ 10 на световната ранглиста и четвърта такава през сезона. Срещу Синер ще гони пети полуфинал за 2023 година. Досега той стигна до тази фаза в Ротердам, Женева, Вашингтон и Чънгду.

Григор е за четвърти път на четвъртфинал в Пекин - предишните пъти бяха през 2017-а (тогава стигна полуфиналите и отстъпи там на Рафаел Надал), през 2016-а (впоследствие финал, загубен от Анди Мъри) и през 2014-та (поражение от Новак Джокович).

Срещу Яник Синер топ тенисистът ни има победа и загуба - 4:6, 6:4, 6:4 на “Мастърс”-а в Рим през 2020-а (игран през септември заради пандемията) и 3:6, 4:6 в Маями тази година.

Италианската първа ракета имаше три отказвания по време на мачове през 2023-та заради физически проблеми - в това отношение той и Димитров си приличат през сезона. Статистиката му на четвъртфинали за настоящата кампания е позитивна - 7 победи и 3 загуби.