Елизара Янева се класира за втория кръг, Росица Денчева и Ива Иванова отпаднаха на US Open

05-09-2023 08:17 | Tennis24.bg

Елизара Янева се класира за втория кръг при девойките на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Българката победи с 6:3, 6:1 №57 в световната ранглиста за девойки Миа Слама от САЩ. Срещата продължи 81 минути.

След 3:3 в първия сет Янева спечели три поредни гейма за 6:3. Елизара продължи да доминира и загуби само един гейм във втория сет. Във втория кръг Янева ще играе срещу №6 в схемата и №9 в световната ранглиста Ена Коике от Япония.

За съжаление Росица Денчева и Ива Иванова допуснаха загуби.
Денчева отстъпи във втория кръг с 1:6, 2:6 от четвъртата поставена и №6 в света Сара Сайто от Япония. На старта на турнира Денчева елиминира №49 в световната ранглиста Ариана Аназагасти-Пурсу от САЩ с 6:4, 6:1.

Ива Иванова загуби с 2:6, 4:6 в среща от първия кръг от участващата с „уайлд кард" Виктория Осегуе от САЩ.

По-късно в днешната програма Росица Денчева и Елизара Янева ще играят в турнира на двойки при девойките срещу вторите в схемата японки Саяка Ишии и Ена Коике.