Кузманов започна с двусетова победа на Чалънджър в Италия

30-08-2023 17:32 | Станко Димов

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Комо (Италия) с награден фонд 73 хиляди евро. Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Комо (Италия) с награден фонд 73 хиляди евро.
Националът на България за Купа „Дейвис" победи с 6:2, 6:3 Милян Зекич от Сърбия. Срещата продължи 103 минути.

Кузманов поведе с 3:0 в първия сет и го спечели с 6:2. Във втората част Мико спечели три поредни гейма от 2:2 до 5:2. При този резултат Кузманов изпусна един мачбол при сервис на Зекич, но след това затвори сета на собствен сервис от четвъртия си мачбол.

С този успех Кузманов заработи 7 точки за световната ранглиста. Във втория кръг Мико ще играе срещу №8 в схемата Иван Гахов от Русия.
По-късно днес Кузманов ще играе и в турнира на двойки в тандем с Йеле Селес от Нидерландия.

Междувременно Александър Донски и Звонимир Бабич се класираха за четвъртфиналите в турнира на двойки. Донски и Бабич победиха със 7:6(6), 5:7, 10-7 Константин Битун от Франция и Владимир Ужиловски от Украйна.