Григор Димитров оцеля

30-08-2023 01:07 | Tennis24.bg

Григор Димитров успя да направи велик обрат и се класира за втория кръг на Откритото първенство на САЩ.
Българинът се наложи с 6:7(9), 6:7(5), 6:1, 7:5, 11-9 над №115 в световната ранглиста Алекс Молчан (Словакия). Срещата продължи 4 часа и 40 минути.

Димитров успя за първи път да направи обрат от 0:2 до 3:2 сета в своята кариера!

Във втория кръг Григор ще играе срещу бившия номер 1 и трикратен шампион от Големия шлем Анди Мъри (Шотландия), който елиминира Корентен Муте (Франция) с 3:0 сета.

Димитров и Молчан не се пробиха в първия сет и така се стигна до тайбрек. В него Григор спаси пет сетбола, но отстъпи с 9-11 точки. Във втората част отново нямаше пробиви и се стигна до втори тайбрек. В него Димитров изостана с 0:5 точки, успя да намали на 5:6, но загуби с 5:7 точки.

Българинът беше категоричен в третия сет и спечели с 6:1. В четвъртата част българинът проби в 12-ия гейм и спечели със 7:5, с което прати мача в решителен пети сет. Там драмата беше невероятна.

Димитров пропусна две възможности за пробив в третия гейм и три в петия гейм. За сметка на това Молчан проби за 4:2. Григор успя да върне пробива за 4:5, а след това спаси мачбол на собствен сервис. Двамата спечелиха следващите си подавания и се стигна до шампионски тайбрек. В него Димитров изостана със 7:9 точки, успя да спаси два мачбола и в крайна сметка триумфира с 11-9 точки.