Летящ старт за шампионката Швьонтек

29-08-2023 07:57 | Tennis24.bg

Миналогодишната шампионка от Откритото първенство на САЩ Ига Швьонтек (Полша) постигна лека победа на старта на тазгодишното издание, след като отнесе с 6:0, 6:1 Ребека Петерсон. Срещата продължи точно 59 минути, като първата част приключи за 25.

22-годишната полякиня, която е номер 1 в ранглистата на WTA, ще се опита да спечели пета титла от Големия шлем, след като освен в САЩ, има и три в Париж на Ролан Гарос – през 2020-а, 2022-а и през 2023-а година.

В първия сет в два от геймовете Швьонтек дори не даде точка на съперничката си, а във втората част Петерсон спечели първото си подаване и направи резултата 1:1 в частта. След като си взе подаването, Швьонтек проби на нула, а след това взе още един сервис – пак без да даде точка. Накрая пък затвори мача от втория си мач-пойнт.

Нейната следваща съперничка е 29-годишната австралийка Дария Савил, която преди време беше известна като Дария Гаврилова и се състезаваше за Русия, но в момента е 322-ра в ранглистата на WTA.