Циципас и Медведев започнаха с победи в Ротердам

15-02-2023 08:42 | Tennis24.bg

Водачът в схемата Стефанос Циципас (Гърция) започна с победа участието си на турнира на твърда настилка в Ротердам (Нидерландия) с награден фонд 2 милиона евро.

Вицешампионът от миналия сезон спечели със 7:5, 6:1 срещу Емил Руусувуори (Финландия) в първия си мач след загубения финал на Откритото първенство на Австралия в края на януари.

Поставеният под номер 6 Даниил Медведев (Русия) преодоля трудно начало, но все пак стигна до успеха срещу Алехандро Давидович Фокина (Испания) с 4:6, 6:2, 6:2. Медведев, полуфиналист в надпреварата през 2019 година, успя да обърне мача, след като взе девет от десет гейма, за да поведе с 3:0 в решаващия трети сет.

"Направих фина настройка на тактиката ми. Заиграх малко по-добре и се възползвах от шансовете си. В същото време той започна да пропуска повече в сравнение с първата част", коментира руснакът.

Третият в схемата Феликс Оже-Алиасим (Канада) започна защитата на титлата си с убедителен успех с 6:2, 6:3 над италианеца Лоренцо Сонего.

За място на четвъртфиналите той ще срещне квалификанта Грегоар Барер (Франция).