Максим Креси триумфира на родна земя

18-07-2022 08:04 | Tennis24.bg

Максим Креси спечели първа титла в кариерата си, след като триумфира на турнира на трева в Нюпорт (САЩ) от сериите АТП 250 с награден фонд близо 595 хиляди долара.

Креси победи Александър Бублик от Казахстан с 2:6, 6:3, 7:6(3) за 2:23 часа в третия си финал на надпреварата от АТП.

Американецът загуби девет от първите 11 гейма в мача, но след това стигна до обрат.

Във втория сет Креси преодоля пасив от 0:3 и със серия от шест поредни гейма изравни. В третата част се игра без пробиви, а в тайбрека той поведе с 4:2 и след 7:3 затвори срещата.

Преди 12 месеца Креси беше извън топ 150 в света, но с днешната си победа той се изкачи до най-високото в кариерата си номер 33 в класацията на АТП в понеделник.