Медведев срещу Хуркач на финала в Хале

19-06-2022 00:02 | Tennis24.bg

Даниил Медведев и Хуберт Хуркач ще играят на финала на турнира на трева в Хале. Медведев достигна до спора за титлата след победа със 7:6(3), 6:3 над представителя на домакините Оскар Оте.

Руснакът имаше затруднения само в първия сет, в който изоставаше с 3:5 гейма. Той трябваше да отрази сетбол при сервис на Оте в деветия гейм, но след като върна пробива, взе срещата под контрол. Медведев измъкна първата част след 7:3 точки в тайбрека.

Във втория сет двамата тенисисти печелеха много лесно сервис геймовете си с изключение на шестия, в който Медведев направи пробив на 15, който му подсигури победата.

Доста по-заплетен откъм интрига се оказа вторият полуфинал в програмата, в който полякът Хуркач победи австралиеца Ник Кириос с 4:6, 7:6(2), 7:6(4). Двубоят продължи малко над два часа, а Кириос загуби, въпреки че не допусна нито един пробив в мача.