Александър Бублик спечели първа титла в кариерата си

06-02-2022 19:08 | Tennis24.bg

Александър Бублик спечели титлата на турнира в зала в Монпелие с награден фонд 427 хиляди евро. Шестият поставен в схемата победи на финала заемащия трета позиция в ранглистата Александър Зверев (Германия) с 6:4, 6:3 за час и 10 минути игра. Това е първа титла на единично за Бублик.

Поставеният под номер 1 в схемата и шампион за 2017 година Зверев допусна пробив за 2:3 в първия сет, но бързо възстанови равенството, преди отново за загуби подаването си при 4:5. На свой сервис Бублик спечели частта с 6:4.

Във втория сет казахстанецът, номер 35 в света, продължи да демонстрира по-разнообразна игра. Той осъществи пробив за 3:2 и поведе с 5:3, преди пак да пробие съперника си за 6:3 и триумф в турнира.