Холандия ни победи за "Фед Къп", Пиронкова също загуби

03-02-2010 17:52 | Николай Драгиев

Холандия победи България в първа среща за "Фед Къп" от група "А" на надпреварата, която е от Група 1 на зона Европа/Африка. Холандките дръпнаха с 2:0 победи и на практика предрешиха изхода, без да е изиграна срещата по двойки. Решителният успех за "лалетата" донесе 117-ата в света Аранча Рус, която обърна Цветана Пиронкова с 2:1 сета след 6:7, 6:3, 6:4. Все пак Пиронкова и Евтимова успяха да спечелят на двойки с 7:5 5:7 6:2.

Двубоят бе много оспорван. В много дълъг първи сет, Пиронкова в крайна сметка се наложи в тайбрек с 8:6 точки. Втората част бе за холандката, която бе доста убедителна. Третата част започна отлично за Цвети, която поведе с 2:0, но това бе всичко, което успя да направи. Рус не само изравни, но и успя да затвори мача с 6:4.

По-рано днес втората ни ракета Диа Евтимова отстъпи на 397-ата в света Шайен Евийк. Тя също загуби в решителен трети сет, след като преди това във втория беше спасила няколко мачбола.

Така най-вероятно капитанката ни Дора Рангелова ще даде почивка на Пиронкова и Евтимова в двубоя по двойки. Биляна Павлова и Елица Костова са останалите две състезателки в тима ни.

Утре нашите излизат срещу Израел, които са водени от Шахар Пеер.

В другия мач от група "А" на надпреварата Словения се наложи над Израел с 2:1 победи. Катарина Среботник преодоля пасив от 0:3 гейма в първия сет и се наложи над Юлия Глушко със 7:5, 6:1 в първия сингъл между вторите ракети на двата отбора. Шахар Пеер нямаше проблеми срещу Полона Херцог и след 6:1, 6:4 във втория мач поединично изравни резултата.

В решаващия двубой на двойки Херцог и Среботник обаче преодоляха Пеер и Глушко с 6:1, 7:6(7) и донесоха успеха на словенките. В четвъртък България играе с Израел, докато Холандия срещу Словения.