Голяма победа за Алекс Лазаров

24-06-2020 09:27 | Tennis24.bg

Александър Лазаров записа великолепна победа над световния №23 Душан Лайович в първия си мач от втората седмица на демонстративния турнир, организиран от Янко Типсаревич. Алекс направи обрат и се наложи с 6:7(4), 6:4, 6:4, след почти 2 часа и 28 минути игра.

Лазаров имаше два сетбола при 5:4 и 40-15 от посрещане в първия сет, но не успя да ги реализира. При 6:5 имаше още една точка за спечелване на сета, но и този път Лайович се спаси. В тайбрека Алекс отстъпи с 4:7 точки.

Във втората част Лазаров поведе с 5:1 и дори имаше сетбол за 6:1, но съперникът му се измъкна и дори върна един пробив, преди да се стигне до равенство в сетовете.

В третата решаваща част Алекс поведе с пробив, който бе моментално върнат. Лазаров отново дръпна с брейк за 3:2 и успя да го запази до края на срещата.

В групата на Лазаров са още световния №367 Нерман Фатич №1319 Хамад Медьедович.