Григор Димитров стартира успешно Prague Open

04-05-2011 13:52 | Николай Драгиев

Първата ракета на България Григор Димитров започна с победа участието си на турнира от сериите "Чалънджър" в Прага. Той победи с 6:1, 3:6, 6:3 Стефан Робер (Франция). Това гарантира на Гришо осем точки за световната ранглиста.

Следващият съперник на Димитров е германецът Денис Бльомке (№338), който изненадващо обърна Уладзимир Игнатик (Беларус) с 6:7, 6:2, 6:2.

В типичния си стил Григор стартира вихрено двубоя и само за 27 минути приключи първия сет в своя полза - 6:1. При това той отрази цели 8 точки за пробив на Робер, който разчиташе успешно втория му сервис.

Вторият сет обаче не се разви никак добре за българина. Опитният Робер сервира със 70% първи начален удар и с един пробив успя да изравни резултата - 6:3.

В решителната трета част Гришо качи нивото си на по-висока предавка и наложи волята си. Той тръгна с ранен пробив, което му позволи да вземе аванс от комфортното 4:1.

Последва нова размяна на пробиви, преди Димитров да приключи двубоя в своя полза - 6:3.

Турнирът Prague Open е с награден фонд от 85 хиляди евро и се провежда на червен клей.