Григор срещу Сам Куери или квалификант в Стокхолм (жребий)

12-10-2019 17:07 | Николай Драганов

Григор Димитров ще стартира участието си на турнира от сериите ATP 250 в Стокхолм с двубой от втори кръг срещу Сам Куери или тенисист, преминал през квалификациите.

Това определи жребият за турнира в шведската столица, изтеглен в събота следобед. Мачовете са през следващата седмица.

Българинът е поставен под №2 в основната схема и почива в първи кръг, а във втори очаква Куери или все още неизвестния негов съперник.

До този момент Григор и Куери са се срещали три пъти, като българинът води с 3:0 победи. За последно те играха през 2017-та година на "Мастърс" турнира в Шанхай.

В момента Куери е под №45 в световната ранглиста. Последният му турнир беше този в Пекин, където участва и Димитров, но Куери стигна до трети кръг, където загуби от Александър Зверев. Димитров отпадна на старта.

При победа във втори кръг, Димитров ще се класира на четвъртфинал, където е възможен мач с някой измежду Пабло Кареньо Буста, Джон Милман, Пабло Андухар или квалификант.

Най-високо поставеният играч в половината на Григор е американецът Тейлър Фриц, който е №3 в схемата. Двамата могат да се срещнат на полуфинал, като Фриц също почива на старта, а след това му предстои мач с Раду Албот или Йошихито Нишиока.

Водач на схемата в Стокхолм е Фабио Фонини, който ще играе във втори кръг срещу Янко Типсаревич или Корентен Муте.

В неговата половина е четвъртият поставен Денис Шаповалов, който очаква Мартон Фучович или квалификант на старта.

Участие в турнира в Стокхолм тази година няма да вземе действащия шампион Стефанос Циципас.

Там ще бъдат още играчи като Рейли Опелка, Жоао Соуса, Фернандо Вердаско, Даниел Еванс, Бърнард Томич, Филип Крайнович и други.