България изравни резултата след успех на Кузманов

13-09-2019 17:27 | Станко Димов

Димитър Кузманов победи представителя на домакините от Южна Африка - Руан Рулофсе със 7:5, 7:5 и изравни резултата в двубоя за Купа „Дейвис“ – 1:1 победи.

Макар и да не беше в оптимално физическо състояние, Мико стисна зъби и за пореден път демонстрира силния си характер, благодарение на който успя да спечели и днешния двубой. След последната точка Кузманов се отдаде на емоциите и се разплака на корта.

Кузманов измъкна първия сет с пробив в последния гейм, а във втората част изоставаше с 1:3, но успя да навакса пасива си и да се наложи в два сета.

По-рано днес Александър Лазаров отстъпи след повече от два часа и половина игра на първата ракета на домакините Лойд Харис.

В събота Южна Африка и България, които мерят сили в среща от втора група на зона Европа / Африка, ще изиграят среща на двойки и финални два сингъла.