Борна Чорич ще бъде следващият съперник на Григор

27-08-2019 09:00 | Николай Драганов

Поставеният под №12 в основната схема Борна Чорич от Хърватия ще бъде съперник на Григор Димитров във втори кръг на US Open. Миналогодишният осминафиналист се наложи със 7:6(7), 6:3, 6:0 над Евгени Донской на старта.

През миналата година 22-годишният Чорич постигна три победи, включително над Данийл Медведев, но беше спрян в четвърти кръг от бъдещия финалист Хуан Мартин дел Потро.

В сряда Чорич и Димитров ще се срещнат за първи път в ATP тура.

Хърватинът не се намира в най-добрата си форма и отпадна рано в Синсинати и Монреал след загуби съответно от 42-рия в света Рейли Опелка и 69-тия Адриан Манарино. Преди това пък у дома в Умаг загуби още първия си мач от 125-тия Салваторе Карузо.

Общо през сезона той има 25 победи и 15 загуби, а най-добрите му постижения са осминафинала в Мелбърн, полуфиналите в Дубай и Хертогенбош и четвъртфининалите в Маями и Монте Карло.

Победителят от двубоя Димитров - Чорич ще се изправи в трети кръг срещу Пабло Куевас или квалификанта от Полша Камил Майхжак. Куевас се справи в три сета с Джак Сок, докато Майхжак, който замести в схемата Милош Раонич, надигра Николас Хари в петсетова драма, продължила 3 часа и 40 минути.