Медведев без проблеми на старта

Свързани новини
26-08-2019 22:38 | Николай Драганов

Поставеният под №5 в схемата на US Open Данийл Медведев започна с победа участието си в надпреварата. Руснакът се наложи категорично с 6:4, 6:1, 6:2 над Пражнеш Гунесваран от Индия.

Мачът продължи само 84 минути, а Медведев имаше известни проблеми само през първата част, когато изгуби веднъж подаването си. Общо в мача той осъществи 7 пробива.

Съперник на Медведев във втори кръг ще бъде победителя от мача между Сунву Квон от Южна Корея и Уго Делиен от Боливия.

С победа започна и 27-мия в схемата Душан Лайович, който се наложи в три сета над Стив Дарси от Белгия - 7:5, 6:4, 6:3. Вече е ясен и неговия съперник - американецът Денис Кудла, който не позволи да се стигне до изцяло сръбски сблъсък и надигра ветеранът Янко Типсаревич след 3:6, 6:1, 7:6(5), 6:1.

Първият кръг на US Open вече предложи и два петсетови двубоя. 31-вият в схемата Кристиян Гарин се наложи с 3:2 над Кристофър Юбанкс, а 17-тият поставен Николос Басилашвили надигра със същия резултат Мартон Фучович.