Чилиец елиминира Димитров в Барселона

25-04-2019 18:13 | Станко Димов

Григор Димитров приключи участието си на турнира на клей в Барселона. В среща от третия кръг, българинът отстъпи с 1:2 сета пред „щастливия губещ“ от квалификациите Николас Хари, в отделните части 6:2, 4:6, 6:7 (2).

КОМЕНТАР НА ДВУБОЯ ГЕЙМ ПО ГЕЙМ

Това беше първи двубой между двамата, а с победата Хари си гарантира класиране за четвъртфиналите, където го очаква шампионът от турнира в София Данийл Медведев.

Поражението за Димитров ще му коства и загуба на точки, тъй като няма да успее да защити достигането до финалната осмица през миналия сезон.
Началото на срещата далеч не вещаеше подобен драматичен финал. Димитров взе първата част за по-малко от половин час, като успя на цели три пъти да пробие подаването на Хари.

През втората част 23-годишният чилиец проби на старта, което се оказа достатъчно да вземе сета и да изравни резултата. Във финалната част, която беше прекъсната при 3:2 за час заради дъжд, пробиви нямаше и се стигна до тайбрек, в който Димитров допусна куп грешки и отстъпи с 2:7 точки.