Изстрадан успех за Рафа Надал след три часа игра

24-04-2019 18:52 | Станко Димов

Водачът в схемата и 11-кратен шампион Рафаел Надал стартира участието си на турнира в Барселона с изключително изстрадана победа. Матадора се наложи с 6:7 (7), 6:4, 6:2 над аржентинеца Леонардо Майер в двубой, който продължи 2 часа и 50 минути!

В третия кръг Рафа ще срещне своя добър приятел и сънародник Давид Ферер, който по-рано днес се наложи с 2:0 сета над Люка Пуй. 37-годишният Ферер играе за последно в Барселона. Той ще сложи край на кариерата си след надпреварата в Мадрид, която започва след 10 дни.

Надал пропусна три сетбола в първия сет, което му коства и загубата на частта. Първият беше при 5:4 гейма, следващите два в тайбрека. От своя страна Майер реализира първия сетбол, който се откри пред него и поведе в резултата.

Във втората и третата част Краля на клея намери себе си и се поздрави с успеха, но по никакъв начин не убеди, че ще доминира на червено и този сезон, както го прави в последното десетилетие.