Медведев първи стигна четвъртфиналите

18-04-2019 14:03 | Tennis24.bg

Поставеният под №10 в основната схема Данийл Медведев е първият, който си осигури място на четвъртфиналите на турнира на червени кортове в Монте Карло. Руснакът надви с 6:2, 1:6, 6:4 Стефанос Циципас в двубой, който продължи час и 45 минути.

В предишните си два мача Медведев беше загубил общо 5 гейма, но днес срещу Циципас получи сериозен отпор. Гръцкият тенисист успя да вземе втория сет в срещата и първи направи пробив във финалната част, но Медведев демонстрира характер и обърна развоя на двубоя.

На четвъртфиналите руснакът, който в началото на февруари спечели титлата от турнира в зала в София, ще срещне световния №1 Новак Джокович или американеца Тейлър Фритц, който е приятната изненада тази седмица.