Барти спечели най-голямата титла в кариерата си

30-03-2019 21:50 | Tennis24.bg

Ашли Барти спечели най-голямата титла в кариерата си, след като победи Каролина Плишкова със 7:6(1), 6:3 във финала на турнира в Маями. Австралийката вдигна победоносно ръце след 99 минути игра.

Чехкинята бе победила Симона Халеп в предишния етап и влезе с огромно самочувствие във финала, повеждайки с 3:1. Постепенно обаче 12-ата поставена повиши нивото си и с мощни сервиси успя да изравни резултата и да докара сета до тайбрек. В него ключовият момент бе една изключителна къса топка, след която Барти доминираше напълно и със 7:1 точки поведе със сет напред.

Това допълнително вдъхна увереност на 22-годишната бивша състезателка по крикет, която във втория сет използваше перфектно мощния си форхенд. Тя проби първа, а на свой сервис даде едва 2 точки на съперничката.

В крайна сметка втори пробив узакони успеха на Барти, който ѝ донесе четвърта WTA титла. По този начин австралийката си осигури и първо влизане в топ 10 на света, където през следващата седмица ще бъде под №9.