Фенове чакат за мач на Федерер до 00,37 часа, той им благодари

30-03-2011 17:07 | Николай Драгиев

Да гледаш двубой на Роджър Федерер е привилегия. Пък дори и за целта да се наложи да чакаш до полунощ. Именно подобно мнение споделят феновете на тениса в Маями, които бяха готови на всичко, за да зърнат своя любимец.

След като дъждът във Флорида обърка сметките на организатори и тенисисти, се наложи Федерер да излезе последен на корта в 00,37 часа местно време вместо в 21,30.

"Дано не се случва всеки път. Иначе не е нещо ново за мен и друг път съм чакал цяла вечност преди да започне мача ми," коментира Федерер след успеха над Оливие Рокус за 52 минути. Той ще има време за почивка, тъй като следващият му мач ще бъде в четвъртък.

Швейцарецът бе изненадан от не малкото фенове, които все пак бяха останали за неговия двубой. "Хубаво бе да видя, че има толкова привърженици. Искам да им благодаря. Очаквах да си тръгнат след първия сет, но това не се случи."

Следващият съперник на Федерер в Маями е повече от любопитен. Това е французинът Жил Симон, който минава за много неудобен на Федерер със своя контра-атакуващ стил. Французинът надви с 4:6, 7:6, 6:2 за два часа и половина игра Янко Типсаревич.

Симон води с 2:1 на Федерер, но последният спечели двубоя им на Australian Open през януари с 3:2 сета.

След този двубой Федерер бе споделил: "Дано не ми се налага отново да играя срещу него."