С победа №763 Федерер задмина Пийт Сампрас (видео)

29-03-2011 00:27 | Николай Драгиев

Роджър Федерер реализира своята победа №763 и така задмина Пийт Сампрас във вечната класация за най-много спечелени срещи. Швейцарецът се намира на седмо място и пред него е Стефан Едберг с 806.

Дотук се стигна, след като Федерер победи доста трудно със 7:6, 6:4 Хуан Монако (Аржентина, №35) и се класира за четвърти кръг на "Мастърс 1000" в Маями. Това бе 20-а победа през сезона за Федерер, който е бил побеждаван през 2011 само от Новак Джокович.

Следващият съперник на Федерер ще бъде 168-сантиметровият Оливие Рокус (Белгия, №89). Рокус надви с 1:6, 6:3, 6:3 Михаил Южни и поднесе поредна изненада в надпреварата. Федерер досега води със 7:0 победи срещу този опонент.

Двубоят на Федерер и Монако продължи час и 44 минути, в които имаше много равностойна игра. Все пак Федерер бе по-убедителен при важните точки, особено в решителния тайбрек на първата част.

Двамата си размениха по един пробив в началото на мача. След това при 6:5 Федерер пропусна преднина от 0:40 и можеше да бъде наказан в тайбрека. Все пак Монако трепна при 5:4 за Федерер при точките и това разбира се бе наказано от бившия номер 1.

Битката във втория сет продължи да бъде равностойна. Този път Федерер бе по-убедителен в дългите разигравания. Той осъществи един решителен пробив за 6:4.

"Това е забавна статистика. Тя демонстрира колко дълго се задържах в играта и отразява успехите ми по всички краища на света, на различни настилки. До резултата на Джими Конърс обаче има още много време. Той все пак е играл до 39 години, а аз съм на 29," коментира Федерер.