Лазаров с нова изразителна победа

14-11-2018 10:02 | Tennis24.bg

Александър Лазаров се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Нонтабури (Тайланд) с награден фонд 15 хиляди долара.

Лазаров победи с 6:3, 6:1 поставеният под №7 Роберт Стромбач от Германия за 62 минути игра. Алекс спечели 8 от последните 9 гейма в мача. В първия кръг Лазаров разгроми с 6:1, 6:1 Патанпонг Бористпонг от Тайланд.

За място на полуфиналите нашето момче ще играе срещу №1 в схемата Роман Сафиулин от Русия, който е № 253 в света. До момента Алекс заработи две точки за световната ранглиста.

По-късно днес Лазаров и Александър Донски ще играят на четвъртфинал в турнира на двойки. Съперници на българите ще бъдат вторите поставени Ти Чен от Китайско Тайпе и Сора Фукуда от Япония.