Плишкова достигна до финалната четворка

25-10-2018 15:35 | Tennis24.bg

Каролина Плишкова е първата полуфиналистка на шампионата на WTA в Сингапур. В третия си мач от Бялата група Плишкова победи сънародничката си Петра Квитова с 6:3, 6:4 за 82 минути. Така тя записа втори успех в груповата фаза и за втора поредна година достига до полуфиналите на надпреварата.

Бившата номер 1 в световната ранглиста постигна първи успех срещу Квитова след три поредни поражения. Тя спечели първите четири гейма в мача по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част Квитова поведе с 3:0, но съперничката й стигна до обрат в края след четири поредни гейма.

"Не мога да не съм щастлива в момента. Беше добър мач за мен, а тя е страхотна тенисистка. Петра винаги ме е побеждавала в миналото, но аз знам, че имам шансове срещу нея, когато играя добре", каза Плишкова след двубоя.

За Петра Квитова това беше трета поредна загуба и тя приключва участието си на Шампионата на WTA.