Лазаров и Аршинкова спечелиха титлата на смесени двойки (снимки)

01-09-2018 17:44 | Tennis24.bg

Александър Лазаров ТК "Дема" и Петя Аршинкова ТК "Левски" спечелиха титлата в турнира на смесени двойки на Държавното лично първенство по тенис за мъже и жени, което се провежда на кортовете на спортен център „Хемус" във Велико Търново. Надпреварата се провежда под патронажа на кмета на старата столица Даниел Панов. Награденият фонд на първенството от 10 000 лева.

Във финала Лазаров и Аршинкова победиха с 6:1, 4:6, 10-2 Пламен Милушев ТК "НСА", и Габриела Михайлова ТК "Сливен 92".
Това е втора титла за Аршинкова на първенството. По-рано днес Петя спечели трофея при жените. Във финала Аршинкова победи с 6:0, 6:4 Хюлия Велиева ТК "Про спорт". Лазаров има също шанс за две купи. Утре Алекс ще играе финал при мъжете срещу Габриел Донев.

Призьорите бяха наградени от Катерина Генова - генерален секретар на Българската федерация по тенис, Петко Павлов – управител на Общинско предприятие „Спортни имоти и прояви“ гр.Велико Търново, Даниела Георгиева – собственик и управител на ТК „Хемус" и Тодор Енев – капитан на България за Купа „Дейвис".