Джокович с втора победа в Торонто

08-08-2018 20:47 | Николай Драганов

Четикратният шампион Новак Джокович се поздрави с втора победа в тазгодишното издание на Rogers Cup.

Сърбинът не срещна проблеми срещу представителят на домакините Петър Полански, който получи "уайлдкард" за участие от организаторите на "Мастърс" турнира в Торонто, и го победи за 84 минути с 6:3, 6:4.

Ноле реализира по един пробив в двата сета, като същевременно не позволи на съперника да стигне до точка за такъв. В първия си мач срещу Мирза Башич, сърбинът допусна два пробива във втория сет, макар отново да се поздрави с чист успех.

Джокович е спечелил 21 от последните си 24 мача, а в трети кръг му предстои сериозно изпитание в лицето на победителя от двубоя между седмия в схемата Доминик Тийм и младата гръцка звезда Стефанов Циципас.

В Торонто сърбинът се завърна за първи път на корта след триумфа на Уимбълдън, преследва своята 31-ва "Мастърс" титла.