Солиден Джокович подчини Вердаско

03-06-2018 20:11 | Николай Драганов

Шампионът от 2016-та година Новак Джокович се класира за четвъртфиналите в тазгодишното издание на "Ролан Гарос".

Сърбинът показа стабилност, прецизност и психическа издръжливост във важните моменти и надигра с категоричното 6:3, 6:4, 6:2 испанският ветеран Фернандо Вердаско.

Ноле напомни за някои от най-силните си моменти и не позволи на Вердаско да повтори играта си от мача си срещу Григор Димитров в предишния кръг, когато испанецът се наложи с 3:0.

За Джокович това беше четвърта солидна победа в Париж този сезон след успехите над Рожерио Дутра Силва, Хауме Мунар и Роберто Баутиста Агут. Именно срещу Агут Ноле изгуби и единствения засега сет на "Ролан Гарос" 2018.

Двубоят срещу Вердаско започна изключително оспорвано, като само първите три гейма продължиха повече от 30 минути. Все пак в четвъртия гейм Ноле успя да пробие за 3:1, а докрая задържа преднината си. Втория сет започна с пробив в негова полза, но испанецът го върна за 3:3. Само минути по-късно обаче, Верадско отново бе пробит, а това беше достатъчно за Ноле да поведе с 2:0.

С пробив започна и третия сет, а във втория гейм Вердаско пропусна точка за връщане, което изглежда го пречупи окончателно. В петия гейм той допусна още един пробив, а малко по-късно със солидни геймове при свой начален удар, Джокович подпечата победата си.

В следващия кръг бившият №1 ще се изправи срещу Давид Гофен или италианската сензация Марко Чеккинато.