Безупречен старт за Григор Димитров

25-04-2018 13:37 | Станко Димов

Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира на червени кортове в Барселона, който е от категория АТП 500. Това стана факт, след като най-добрият български тенисист победи с 6:2, 6:1 Жил Симон (Франция) след 81 минути игра на централния корт.

ПОБЕДАТА НА ГРИГОР ДИМИТРОВ ГЕЙМ ПО ГЕЙМ

Димитров изигра един от най-силните си двубои от началото на годината и напълно заслужено се поздрави с успеха. След 2:2 гейма в първата част българинът влезе в серия от 7 последователни гейма на сметката си, които му осигуриха преднина 6:2, 3:0. До края на мача Симон успя да вземе само още един гейм, с който отърва „геврек“.

В четвъртък Димитров ще се изправи срещу Малек Джазири, а залогът ще бъде място на четвъртфиналите.

По-рано през сезона тунизийският тенисист победи Димитров на старта на турнира на твърди кортове в Дубай, където българинът беше водач в схемата. Това е и единственият дуел между тях.