Кузманов отпадна на старта в Италия

24-04-2018 14:14 | Tennis24.bg

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира от веригата "Чалънджър" във Франкавила (Италия) с награден фонд от 43 хиляди долара. Мико загуби с 5:7, 6:7(2) от шестия поставен Феликс Оже-Алиасим от Канада. Срещата продължи 2 часа и 3 минути и беше изключително оспорвана.

17-годишният канадец поведе с пробив за 2:1 в първия сет, но Кузманов изравни в последния момент за 5:5. Оже-Алиасим обаче отговори с рибрейк, след което спаси два брейкбола и взе сета със 7:5.

Мико поведе с 3:0 във втория сет и задържа аванса си до 4:2, когато допусна пробив. Димитър стигна до нов брейк за 5:3, но допусна ново изравняване и така сета се реши в тайбрек. В него Кузманов поведе с минибрейк и 2-0, но не успя да вземе нито точка повече.

Преди този мач Мико записа победи в квалилификациите срещу Елиот Бенхетрит от Франция, Джанлука Никола от Италия и Патрик Рикл от САЩ.