Кузманов на трети финал през сезона

24-02-2018 13:25 | Tennis24.bg

Димитър Кузманов се класира на трети финал от началото на годината. Националът на България ще играе за титлата на турнира в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

До момента през тази година Кузманов спечели една титла и едно второ място на други турнири в Анталия.

На полуфиналите поставеният под № 4 Кузманов се наложи с 6:7(6), 6:2, 6:2 над Цун Хсин Ценг от Китай.

В първата част Кузманов поведе с 3:0. Ценг успя да върне пробива в петия гейм и да стигне нов брейк за 6:5. Мико успя дя се справи със ситуацията и да върне пробива за да се стигне до тайбрек. В него Кузманов поведе с 6:4, но загуби с 6:8 точки.

Във втория сет Мико постигна два пробива и спечели с 6:2. Третата започна с нов брейк за Кузманов. Той постигна още един пробив до края на сета и затвори мача за 2 часа и 56 минути.

За класирането си на финал Мико заработи 10 точки за световната ранглиста.

В битка за титлата Димитър Кузманов ще играе срещу поставеният под №1 Атила Балаж от Унгария. Предната седмица Александър Лазов победи Балаж на финал на друг турнир в Анталия.

От началото на годината Кузманов има 13 победи и 2 загуби.